1. خانه
 2. /
 3. مقاله
 4. /
 5. ۱۶ نکته حیاتی برای روابط لانگ دیستنس

۱۶ نکته حیاتی برای روابط لانگ دیستنس

مقاله
16 نکته حیاتی برای روابط لانگ دیستنس

۱۶ نکته حیاتی برای روابط لانگ دیستنس

روابط لانگ دیستنس تقریبا برای همه‌ی ما تجربه‌ای آشناست. به هر دلیلی، بعضی اوقات و به مدت‌های طولانی، ممکن است جدا از عزیزانمان زندگی کنیم. بی‌شک این مساله، اتفاق بزرگی در زندگی هایمان تلقی می‌شود. اتفاقی که دارای تاثیرات بسیار روی تمامی جوانب زندگی‌مان خواهد داشت. برای گرم نگه داشتن روابط در این نوع از ارتباطات، هم چون ماهیت خودشان که به غایت متفاوت هستند! باید رفتار متفاوتی هم داشته باشیم. باید با رفتار و کارهای مختلفی به طرف مقابل نشان دهیم که این فواصل فیزیکی هرگز کمترین خدشه‌ای به احساسی که به آنها داریم وارد نمی‌کند. پس با خواندن ۱۶ نکته حیاتی ما برای روابط روابط لانگ دیستنس، با کیفیت بهتری با عزیزانتان در ارتباط بمانید.

در این مقاله می‌خواهیم به این ۱۶ نکته حیاتی برای روابط لانگ دیستنس اشاره کنیم 

۱. در تعداد و کیفیت تماس‌هایتان تعادل را برقرار کنید.

به یاد داشته باشید روزانه حداقل یک تماس داشته باشید و چنانچه مقدور بود، تماس‌های بیشتری هم برقرار کنید. اما هرگز از یاد نبرید که برای حفظ رابطه‌، ارتباط ۲۴ ساعته لازم نیست. سعی کنید در تماس‌هایتان نشان دهید که چقدر برایش اهمیت قایلید. همچنین به موازات این مورد، مواظب باشید که با هیچ مورد باعث دلزدگی نشوید. دائما در پی ایجاد تنوع باشید. به طور جدی از هر چیزی که ممکن است باعث ایجاد یکنواختی شود، جلوگیری کنید. از راه‌های مختلف توجه و محبت خود را نشان دهید.

( به طور همیشگی از یک اسم برای صدا زدنش استفاده نکنید. اگر مدتی او را به اسم صدا زدید، برای مدتی لقبی محبت آمیز را جایگزین کنید و مدتی بعد لقبی دیگر ) کلا در یک رابطه مهم این است که توجه داشته باشید هر چیزی را به بهترین شکل در بهترین موقعیت آن انجام دهید مثل صحبت کردن، باید در زمان مناسب و به شکل مناسب باشد. ( برای مثال : اگر طرف مقابلتان خسته است و پس از سپری کردن زمانی سخت پیش شما آمده است می‌توانید بهترین مکالمه را با پرهیز از تکرار مکررات در کوتاه‌ترین زمان انجام دهید. )  متوجه تحریک درست تمامی احساسات طرف مقابل‌تان باشید. ( در این زمان حساسیت بیشتری روی ناراحت نکردن او به خرج دهید در مقابل موقعیت‌های بیشتری را برای به وجد آوردنش خلق کنید. )


حتما بخوانید :  ایده جذاب برای خرید کادو 


۲. تهیه‌ هدیه، غوغا می کند.

معمولا همه‌ی ما دلبستگی هایی داریم به اشیا، اشیاهایی که شاید در زندگی روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرند یا بی آنکه از آنها استفاده‌ای کرده باشیم، تنها با هر روز دیدنشان، لذت می‌بریم. آنها را یا به عنوان یادگاری دریافت کرده‌ایم یا در ذهنمان خاطره‌ای را به آن سنجاق کرده‌ایم. برای اینکه دست آویزی باشد تا هرگز از یادمان نرود با لمس یا نگاه به آن، خاطره‌‌هایمان هربار زنده شود. همه ما می‌دانیم که یادگاری چه تاثیر شگرفی روی مغز می‌گذارد پس دیگر هرگز، به اندازه‌ی هدیه‌تان توجه نکنید بلکه تلاش کنید تا خاطره‌ای را که به وسیله‌اش نقش می‌زنید بی نقص از آب در‌آورید.

به عنوان مثال، می‌توانید برایش، کارت‌پستال یا نامه ایمیل و یا پست کنید. همچنین می‌توانید با خرید‌های آنلاین برایش هدیه بفرستید. شما می‌توانید در مناسبت‌های خاص، بی‌مناسبت و به طور مخصوص در مناسبت‌هایی که کمتر مورد توجه هستند یا فکرش را نمی‌کند، حتما خودی نشان دهید.

رابطه را دارید. باید هر دو بکوشید تا بر موانع موجود در سر راهتان غلبه کنید چرا که در چنین روابطی ممکن است نیاز به تغییراتی در روند زندگی وجود داشته باشد.


برای تهیه هدیه مناسب روابط لانگ دیستنس این مقاله را بخوانید


۳. با تدوین لیستی از قوانین و اصول، می‌توانید توقعاتتان را مدیریت کرده و از ایجاد مشکل جلوگیری کنید.

اگر قبلا اینکار را نکرده‌اید باید برای هم چارچوبی را تعریف کنید. این کمک می‌کند که دو طرف بدانید چه انتظاراتی از شما می‌رود و همچنین با چه کاری طرف مقابلتان را آزرده کرده و با خطر از دست دادنش مواجه می‌شوید. متقابلا با چه کاری آنرا به وجد می‌آورید. پس یک سری اصول برای هم تعریف کنید. برای مثال به موارد زیر توجه کنید.

اگر در رابطه‌‌ای برای آشنایی قرار دارید، هنوز تصمیمی نگرفته‌اید و رابطه‌تان رسمی نیست، مشخص کنید که آیا در این بین کسی می‌تواند تصمیم به آشنایی با دیگران بگیرد؟

چه میزان تعهد در یک رابطه می‌خواهید ؟

خط قرمزهای رفتاری‌تان چیست ؟

{ شدیدا تاکید می‌کنیم که در این کار، صداقت و صراحت کامل نیاز است }

۴. در ارتباطی که دارید هم نظم داشته باشید وهم خلاقیت به خرج دهید.

یک روال روتین داشته باشید برای آغاز و پایان روزتان با یکدیگر ( حال که کنار هم نیستید، پیام یا تماس‌های صبح بخیر و شب بخیر را از قلم نیندازید. این اصل فوق‌العاده مهمی است که همراهی روانی بیشتر از همراهی فیزیکی اهمیت دارد! پس حتما درباره‌ رخدادهای روزتان صحبت کنید و هیچ موردی را پیش پا افتاده قلمداد نکنید.

همینطور که برنامه‌ روتین خود را دنبال می‌کنید خلاقیت به خرج دهید. هر از گاهی برای یکدیگر عکس، پیام‌های صوتی و ویدئویی و حتی هدیه بفرستید. اگر این کارها را انجام می‌دهید بدانید که درک عمیقی از احساستان را در قلب و جان طرف مقابل‌تان ایجاد کرده‌اید.

۵. در روابط عاشقانه خود، آزادانه شیطنت خرج کنید.

بدیهی است که بد بعد جنسی، نقش مهمی در رابطه‌ی هر زوج ایفا می‌کند. این امیال، یکی از عواملی هستند که زوج‌ها را به یکدیگر جذب می‌کنند. هیچ وقت فکر نکنید که فقط نیازهایی زیستی و حیوانی‌اند، برعکس کاملا با روح و عاطفه انسان طرف هستند. پس در این فاصله که از هم دورید حسابی با عشقتان شوخی کنید و با پیام‌ها و صحبت‌های حاکی از کنایه‌ و شیطنت آتش را روشن نگه دارید.

۶. ریسک را کنار گذاشته و به هیچ عنوان، خط قرمزی را رد نکنید.

پا را فراتر از خطوط قرمزی که دارد، نگذارید. چنانچه که حضورتان در برخی مهمانی‌ها یا دورهمی‌های دوستانه، طرف مقابل را ناراحت می‌کند، یا از این‌ کار اجتناب کنید یا پیش از اقدام، موضوع را با او در میان بگذارید. سپس سعی کنید با اطمینان دهی، راضی‌اش کنید. باور کنید که رعایت کردن و یا زیرپا گذاشتن این موارد، عمیق ترین اثرات را روی قلب او و رابطه‌ی شما خواهد گذاشت. چنین مسائلی معمولا برای همه‌ی آدم‌ها مهم هست. مخصوصا اکنون که دورید این اعمال با القای احساس عدم داشتن اختیار و ضعف، احساس عدم امنیت را به عزیزتان ( والدین ، همسر و … ) می‌دهند و سپس تبدیل به احساسات نگرانی، شک و البته ناراحتی می‌شوند.

۷. کارهای خاصی را برای با هم انجام دادن انتخاب کنید.

برای مثال بازی کنید. بازی‌های آنلاین و بازی‌های خاصی که می‌توان به صورت تلفنی، چتی و یا تصویری انجامشان داد. حتی می‌توانید برای خود بازی‌هایی با قوانین خودتان بسازید. همینطور می‌توانید باهم به تماشای یک فیلم بنشینید یا سریالی را شروع کنید. از کوپن‌های عشق استفاده کنید. هر وقت هر کوپنی را که خواستید رو کنید و طرف مقابل ملزم به انجام درخواست شماست. در تماس‌های ویدئویی می‌توانید کارهای بسیاری انجام دهید. با هم به دیدن یک مکان بروید، آواز بخوانید، نقاشی کنید، خاطرات را با ریپلای پیام‌ها یا دیدن فیلم، عکس و یادگاری هایتان مرور کنید، کتاب بخوانید و در کل می‌توانید هرکاری که مورد علاقه‌تان هست را با هم انجام دهید. حتی می‌توانید خریدهایتان را به صورت آنلاین با هم انجام دهید یا برای یکدیگر هدیه بگیرید. الان که تکنولوژِی همه‌ی کارها را راحت کرده، باید حسابی خلاقیت به خرج بدهید و از این موقعیت استفاده کنید.

۸. در برنامه های خود، کارهایی را همسان هم قرار دهید.

کتاب خوانی، تماشای برنامه‌ها و مسابقات، فیلم دیدن، مدیتیشن، ورزش، رعایت رژیم غذایی خاص و مواردی از این قبیل را که قادر به انجامشان هستید، مشابه یکدیگر، در برنامه‌ خود جای دهید. انجام دادن کارهای به خصوصی با همدیگر ( خواه یک تفریح مشترک باشد یا یادگیری حرفه‌‌ی جدید )  موضوعات بیشتری را برای صحبت‌کردن در اختیار‌تان می‌گذارند. اینگونه، زمانی که به پشت سر نگاه می‌کنید، خاطرات و تجربیات یکسانی را می‌بینید.

۹. لحظه های رویایی دیدار

تلاش کنید فاصله‌ی دیدار هایتان حداقل ممکن باشد. ملاقات‌هایی که افراد در روابط لانگ دیستنس تجربه می‌کنند، اهمیت متفاوتی دارند. تصور کنید پس از روزها حسرت، دلتنگی، صبرکردن و خودداری به آرزوی خود رسیده‌اید. شما برای تک تک لحظه‌های کنار هم بودن، تک به تک اتفاقات کوچکی که برای دیگران عادی هستند، بارها خیالبافی کرده‌اید. فقط شما می‌توانید تنها با گرفتن دست هم، غرق در رویا شوید …


حتما بخوانید :  پیشنهاد برای خرید کادو مردانه


۱۰. در این روابط داشتن هدف، همیشه حیاتی است

مقصد نهایی مان کجاست ؟

عمر این حسرت و دوری چه زمانی به پایان می رسد ؟

برنامه مان برای این مدت و آینده‌ی ما بعد آن چیست ؟

این که سوالات بالا و سوالات نظیرشان، پاسخ‌هایی معلوم داشته باشند، بسیار ضروریست. اولا که نمی‌توانیم برای همیشه دور از عزیزانمان زندگی کنیم دوما دانستن اینکه به زودی قرار است به انتهای این مسیر و شروع زندگی‌مان در کنار هم برسیم، انگیزه‌ای قوی خواهد بود که محرک‌مان در تمامی لحظات باشد.

پس حتما با هم، این برنامه‌ها را بریزید چرا که مهم است هر دوی شما یک درک مشترک از این زمان داشته باشید و همزمان برای یک آرمان تلاش کنید. پیش رفتن بدین شکل سبب آن می‌شود که حتی اگر در یک جا زندگی نکنید با یک احساس همراهی، حتی برتر از آن، به هدفتان برسید. هدفی که هر دو از ذینفعان آن هستید.

۱۱. حال خوش را بر خودتان حرام نکنید.

در این مدت، احتمالا بارها و بارها احساس تنهایی خواهید کرد. برای گذر موفقیت آمیز از این مرحله، فقط کافیست هر بار به خودتان یادآوری کنید که این امری عادی و طبیعی است. سپس، به تدریج این باور به خوردتان خواهد رفت که دنیا همچنان ادامه دارد و به زودی این مدت به اتمام خواهد رسید.

حتی شاید وقت کم بیاورید. پس حسابی مشغول کارهایی که باید انجام بدهید، باشید. در این بین از مسیر هم لذت ببرید. برای خودتان وقت بگذارید و لذت ببرید، بی شک به عزیزانتان هم احساس رضایت و آرامش را هدیه می‌کنید. شما از هر کسی که دور باشید، باز هم اشخاص مهمی را در اطراف‌تان دارید یا می‌توانید چنین اشخاصی را پیدا کنید. دورتان را با افراد مهم زندگی‌تان که حضور دارند، پر کنید. از معاشرت با آنان لذت ببرید. مهم ترین این افراد خودتان هستید. این مورد را هر روز با خودتان تکرار کنید. ضمن وقت گذرانی و تفریح با نفرات مهمی که گفتیم، می‌توانید :

 • ورزش کنید
 • سرگرمی های جدیدی برای خودتان برنامه ریزی کنید.
 • فیلم‌های سینمایی و سریال ببینید.
 • کتاب بخوانید.
 • مهارت بیاموزید.
 • و از این قبیل موارد.

۱۲.  نزدیک ترین شخص به انسان، سول میت و شریک روحش، عشقش است. پس باید با او در صداقت کامل باشیم.

ما می‌بایست، شریک مان را در جریان همه‌ی آنچه که بر ما می‌گذرد، بگذاریم. چه مربوط به رابطه‌مان باشد، چه نباشد. ( احساس ترس، نا امنی، حسادت، نیاز به محبت و توجه بیشتر، افسردگی، درد و رنج جسمی و… )

هرگز هیچ چیزی را از اون مخفی ندارید. حتی اگر فکر می‌کنید به نفع اوست، باز هم کارتان درست نخواهد بود. چون اولا هیچ وقت ماه پشت ابر نمی‌ماند و دوما جای دیگری تصمیم گرفتن، بشدت کار غلطی است. سوما حق جفت شما آنست که وی آگاه بر احوالات شما باشد. تا بتواند درک بیشتری داشته باشد و حمایت بهتری ارایه بدهد. چهارما پنهان کردن هر رازی، باعث نابودی خودتان می‌شود.

در نظر داشته باشید که صداقت کامل، بحث جامعی دارد. نه تنها در گفتن حقایق بلکه در یکی بودن شما با او. پس، همین طور که رازی را از او مخفی نمی‌کنید، خود واقعی‌تان را هم نمایش دهید. با او درد دل کنید. با هم حتی خیال پردازی کنید. همچنین باور داشته باشید که همه‌ی این کارها دل هایتان را نزدیک یکدیگر نگه می‌دارد. گرمایی را در رابطه تجربه می‌کنید که فقط با کنار هم بودنتان حس نخواهید کرد.

فرستادن عکس های یهویی از خودتان و کارهایی که می‌کنید هم، بسیار باعث القای احساس امنیت در او می‌شود. همچنین، هرگز خود واقعی‌تان را پنهان نکنید. خستگی حین کار، چهره‌ی بی‌ آرایش، صدای گرفته تازه بیدار شده‌تان، موهای کمی نا‌مرتب اول صبح و غیره همه برای او جذاب هستند. چون او عاشق خود شماست. به او فرصت دهید در هر وضعیتی شما را ببیند تا بتواند عاشق وضعیت‌های بیشتری از شما شود.

( ما سعی می‌کنیم در مقاله ۱۶ نکته حیاتی برای روابط لانگ دیستنس ، تمامی مواردی که وجود دارد را بیان کنیم. اگر موضوعی را از قلم انداختیم شما می‌توانید در زیر همین مقاله به ما گوشزد کنید. )

۱۳. در جریان برنامه‌های هم باشید

هنگامی که بدانید :

 • پارتنرتان چه زمان‌هایی را بیکار و چه زمان‌هایی را درگیر است.
 • چه زمانی، در حال گذران دوره‌ای سخت یا مهم از زندگی‌اش است. ( امتحانات، کنفرانس‌ها، مصاحبه‌های کاری و … )
 • کی زمان آزادی و تفریح دارد. ( مثل تعطیلات خاصی بعد از امتحان‌اش )
 • بازه‌ی زمانی سندروم پیش از قاعدگی او چه تاریخی است. ( pms )
 • و …

همچنین می‌توانید :

در نبودش، مخصوصا الان که دسترسی‌ای جز موبایل بهم ندارید، از نگرانی‌های بی مورد جلوگیری کنید.

به شکلی ایده آل ظاهر شوید. برای او در حکم یک فرشته خواهید بود. چرا که نیازهایش را دقیقا می‌دانید و به او خاطر نشان می‌کنید که همواره و در هر مکانی که باشید، برای او صد در صد توجه‌تان را می‌گذارید.

می‌دانید چه موقعی به اون نباید زنگ بزنید تا مزاحمتی نداشته باشید.

چه زمانی با تماس شما خوشحال می‌شود و چه زمانی بیشترین نیاز را به آن دارد.

و …

۱۴. دنبال کننده‌های هم، در فضای مجازی باشید.

هر چیزی که او پست می کند را لایک کنید. برایش پیام بگذارید. حتما عشق‌تان را به او و به همه نشان دهید تا شعله‌هایش همواره فروزان‌تر شوند.البته کمی مراقب رفتارتان باشید تا کار شما به منزله‌ی تحت نظر داشتن او تلقی نشود و از همدیگر غافل نشوید. نشان دادن توجه و همراهی همیشگی‌تان، هیجان خاصی به او خواهد بخشید.

۱۵. کلا سعی کنید، بینش خوبی به تمامی اتفاقات زندگی داشته باشید.

این موقعیت ( که بی شک همه در جریان سختی آن هستیم ) را نه به چشم یک تهدید که همواره به چشم یک فرصت ببینید.

جمله‌ی زیبایی هست که خیلی در مراحل سخت کار ، به دردتان خواهد خورد. { اگر می‌خواهید با یکدیگر زندگی کنید، ابتدا باید یاد بگیرید که چطور باید دور از هم زندگی کنید. }

موقعیت شما هم دقیقا، فرصتی برای یادگیری همین مسئله است. همچنین این فاصله، فرصت اثبات عشق‌تان را هم فراهم می‌آورد. نگذارید افکار و احساسات منفی به شما چیره شده و خدای نکرده به زندگی‌تان جذب شوند. این فاصله شعله‌ی عشق‌تان را هرگز خاموش نخواهد کرد، بلکه ایمان داشته باشید که این تجربه از عشقتان افسانه خواهد ساخت.

۱۶. از همه‌ی روش‌ها برای نشان دادن توجه‌تان استفاده کنید. از راه‌هایی که انتظار نمی رود، وارد شوید.

به عنوان مثال، می‌توانید همانطور که در بالا نیز گفته شد :

 • برایش کارت‌پستال و نامه، ایمیل یا پست کنید.
 • با خرید های آنلاین برایش هدیه بفرستید.
 • در مناسبت های خاص، بی مناسبت و به طور مخصوص، در مناسبت هایی که کمتر مورد توجه هستند یا فکرش را نمی کند، حتما خودی نشان دهید.

همچنین باید هر دو بکوشید تا بر موانع موجود در سر راهتان غلبه کنید. چرا که در چنین روابطی ممکن است نیاز به تغییراتی در روند زندگی وجود داشته باشد.

امیدواریم این مباحث که گفتیم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد. شما عزیزان می‌توانید موارد دیگری که مد نظر دارید را زیر همین پست ارسال نمایید تا دیگران نیز از آن استفاده نمایند.

کلمات کلیدی استفاده شده در این متن : ۱۶ نکته حیاتی برای روابط لانگ دیستنس ، روابط لانگ دیستنس ، روابط راه دور ، ۱۶ نکته برای روابط راه دور

ما را در شبکه‌های مختلف اجتماعی دنبال کنید

حتما kadoyar را در شبکه‌های اجتماعی مختلف دنبال کنید تا از تخفیف‌ها و جشنواره‌های ما مطلع شوید و همچنین از آخرین اخبار مربوط به کسب و کار ما با خبر باشید. برای ورود به صفحه ایستاگرام ما کلیک کنید.

منبع : فروشگاه اینترنتی کادویار

,,,,

۱ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • سارا محجوب
  ۱۴۰۲-۱۱-۱۷ ۲۳:۵۲

  اگر در این نوع رابطه، که بطور مثال یکسال دور از یکدیگر هستید ، آیا داشتن رابطه جنسی با شخص سوم برای اقا، نرمال و لازم هست ؟ و آیا این موضوع خیانت آقا محسوب میشه ؟ یا خانم باید درک کنه و پذیرای ارضای جنسی آقا با اشخاص دیگر باشه!؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

نوشتهٔ بعدی
هدیه مخصوص روابط لانگ دیستنس
نوشتهٔ پیشین
قوانین و مقررات
 1. خانه
 2. /
 3. مقاله
 4. /
 5. ۱۶ نکته حیاتی برای روابط لانگ دیستنس

۱۶ نکته حیاتی برای روابط لانگ دیستنس

16 نکته حیاتی برای روابط لانگ دیستنس

بروزرسانی و نوشته شده در :

برچسب‌ها :

مقاله

۱۶ نکته حیاتی برای روابط لانگ دیستنس

روابط لانگ دیستنس تقریبا برای همه‌ی ما تجربه‌ای آشناست. به هر دلیلی، بعضی اوقات و به مدت‌های طولانی، ممکن است جدا از عزیزانمان زندگی کنیم. بی‌شک این مساله، اتفاق بزرگی در زندگی هایمان تلقی می‌شود. اتفاقی که دارای تاثیرات بسیار روی تمامی جوانب زندگی‌مان خواهد داشت. برای گرم نگه داشتن روابط در این نوع از ارتباطات، هم چون ماهیت خودشان که به غایت متفاوت هستند! باید رفتار متفاوتی هم داشته باشیم. باید با رفتار و کارهای مختلفی به طرف مقابل نشان دهیم که این فواصل فیزیکی هرگز کمترین خدشه‌ای به احساسی که به آنها داریم وارد نمی‌کند. پس با خواندن ۱۶ نکته حیاتی ما برای روابط روابط لانگ دیستنس، با کیفیت بهتری با عزیزانتان در ارتباط بمانید.

در این مقاله می‌خواهیم به این ۱۶ نکته حیاتی برای روابط لانگ دیستنس اشاره کنیم 

۱. در تعداد و کیفیت تماس‌هایتان تعادل را برقرار کنید.

به یاد داشته باشید روزانه حداقل یک تماس داشته باشید و چنانچه مقدور بود، تماس‌های بیشتری هم برقرار کنید. اما هرگز از یاد نبرید که برای حفظ رابطه‌، ارتباط ۲۴ ساعته لازم نیست. سعی کنید در تماس‌هایتان نشان دهید که چقدر برایش اهمیت قایلید. همچنین به موازات این مورد، مواظب باشید که با هیچ مورد باعث دلزدگی نشوید. دائما در پی ایجاد تنوع باشید. به طور جدی از هر چیزی که ممکن است باعث ایجاد یکنواختی شود، جلوگیری کنید. از راه‌های مختلف توجه و محبت خود را نشان دهید.

( به طور همیشگی از یک اسم برای صدا زدنش استفاده نکنید. اگر مدتی او را به اسم صدا زدید، برای مدتی لقبی محبت آمیز را جایگزین کنید و مدتی بعد لقبی دیگر ) کلا در یک رابطه مهم این است که توجه داشته باشید هر چیزی را به بهترین شکل در بهترین موقعیت آن انجام دهید مثل صحبت کردن، باید در زمان مناسب و به شکل مناسب باشد. ( برای مثال : اگر طرف مقابلتان خسته است و پس از سپری کردن زمانی سخت پیش شما آمده است می‌توانید بهترین مکالمه را با پرهیز از تکرار مکررات در کوتاه‌ترین زمان انجام دهید. )  متوجه تحریک درست تمامی احساسات طرف مقابل‌تان باشید. ( در این زمان حساسیت بیشتری روی ناراحت نکردن او به خرج دهید در مقابل موقعیت‌های بیشتری را برای به وجد آوردنش خلق کنید. )


حتما بخوانید :  ایده جذاب برای خرید کادو 


۲. تهیه‌ هدیه، غوغا می کند.

معمولا همه‌ی ما دلبستگی هایی داریم به اشیا، اشیاهایی که شاید در زندگی روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرند یا بی آنکه از آنها استفاده‌ای کرده باشیم، تنها با هر روز دیدنشان، لذت می‌بریم. آنها را یا به عنوان یادگاری دریافت کرده‌ایم یا در ذهنمان خاطره‌ای را به آن سنجاق کرده‌ایم. برای اینکه دست آویزی باشد تا هرگز از یادمان نرود با لمس یا نگاه به آن، خاطره‌‌هایمان هربار زنده شود. همه ما می‌دانیم که یادگاری چه تاثیر شگرفی روی مغز می‌گذارد پس دیگر هرگز، به اندازه‌ی هدیه‌تان توجه نکنید بلکه تلاش کنید تا خاطره‌ای را که به وسیله‌اش نقش می‌زنید بی نقص از آب در‌آورید.

به عنوان مثال، می‌توانید برایش، کارت‌پستال یا نامه ایمیل و یا پست کنید. همچنین می‌توانید با خرید‌های آنلاین برایش هدیه بفرستید. شما می‌توانید در مناسبت‌های خاص، بی‌مناسبت و به طور مخصوص در مناسبت‌هایی که کمتر مورد توجه هستند یا فکرش را نمی‌کند، حتما خودی نشان دهید.

رابطه را دارید. باید هر دو بکوشید تا بر موانع موجود در سر راهتان غلبه کنید چرا که در چنین روابطی ممکن است نیاز به تغییراتی در روند زندگی وجود داشته باشد.


برای تهیه هدیه مناسب روابط لانگ دیستنس این مقاله را بخوانید


۳. با تدوین لیستی از قوانین و اصول، می‌توانید توقعاتتان را مدیریت کرده و از ایجاد مشکل جلوگیری کنید.

اگر قبلا اینکار را نکرده‌اید باید برای هم چارچوبی را تعریف کنید. این کمک می‌کند که دو طرف بدانید چه انتظاراتی از شما می‌رود و همچنین با چه کاری طرف مقابلتان را آزرده کرده و با خطر از دست دادنش مواجه می‌شوید. متقابلا با چه کاری آنرا به وجد می‌آورید. پس یک سری اصول برای هم تعریف کنید. برای مثال به موارد زیر توجه کنید.

اگر در رابطه‌‌ای برای آشنایی قرار دارید، هنوز تصمیمی نگرفته‌اید و رابطه‌تان رسمی نیست، مشخص کنید که آیا در این بین کسی می‌تواند تصمیم به آشنایی با دیگران بگیرد؟

چه میزان تعهد در یک رابطه می‌خواهید ؟

خط قرمزهای رفتاری‌تان چیست ؟

{ شدیدا تاکید می‌کنیم که در این کار، صداقت و صراحت کامل نیاز است }

۴. در ارتباطی که دارید هم نظم داشته باشید وهم خلاقیت به خرج دهید.

یک روال روتین داشته باشید برای آغاز و پایان روزتان با یکدیگر ( حال که کنار هم نیستید، پیام یا تماس‌های صبح بخیر و شب بخیر را از قلم نیندازید. این اصل فوق‌العاده مهمی است که همراهی روانی بیشتر از همراهی فیزیکی اهمیت دارد! پس حتما درباره‌ رخدادهای روزتان صحبت کنید و هیچ موردی را پیش پا افتاده قلمداد نکنید.

همینطور که برنامه‌ روتین خود را دنبال می‌کنید خلاقیت به خرج دهید. هر از گاهی برای یکدیگر عکس، پیام‌های صوتی و ویدئویی و حتی هدیه بفرستید. اگر این کارها را انجام می‌دهید بدانید که درک عمیقی از احساستان را در قلب و جان طرف مقابل‌تان ایجاد کرده‌اید.

۵. در روابط عاشقانه خود، آزادانه شیطنت خرج کنید.

بدیهی است که بد بعد جنسی، نقش مهمی در رابطه‌ی هر زوج ایفا می‌کند. این امیال، یکی از عواملی هستند که زوج‌ها را به یکدیگر جذب می‌کنند. هیچ وقت فکر نکنید که فقط نیازهایی زیستی و حیوانی‌اند، برعکس کاملا با روح و عاطفه انسان طرف هستند. پس در این فاصله که از هم دورید حسابی با عشقتان شوخی کنید و با پیام‌ها و صحبت‌های حاکی از کنایه‌ و شیطنت آتش را روشن نگه دارید.

۶. ریسک را کنار گذاشته و به هیچ عنوان، خط قرمزی را رد نکنید.

پا را فراتر از خطوط قرمزی که دارد، نگذارید. چنانچه که حضورتان در برخی مهمانی‌ها یا دورهمی‌های دوستانه، طرف مقابل را ناراحت می‌کند، یا از این‌ کار اجتناب کنید یا پیش از اقدام، موضوع را با او در میان بگذارید. سپس سعی کنید با اطمینان دهی، راضی‌اش کنید. باور کنید که رعایت کردن و یا زیرپا گذاشتن این موارد، عمیق ترین اثرات را روی قلب او و رابطه‌ی شما خواهد گذاشت. چنین مسائلی معمولا برای همه‌ی آدم‌ها مهم هست. مخصوصا اکنون که دورید این اعمال با القای احساس عدم داشتن اختیار و ضعف، احساس عدم امنیت را به عزیزتان ( والدین ، همسر و … ) می‌دهند و سپس تبدیل به احساسات نگرانی، شک و البته ناراحتی می‌شوند.

۷. کارهای خاصی را برای با هم انجام دادن انتخاب کنید.

برای مثال بازی کنید. بازی‌های آنلاین و بازی‌های خاصی که می‌توان به صورت تلفنی، چتی و یا تصویری انجامشان داد. حتی می‌توانید برای خود بازی‌هایی با قوانین خودتان بسازید. همینطور می‌توانید باهم به تماشای یک فیلم بنشینید یا سریالی را شروع کنید. از کوپن‌های عشق استفاده کنید. هر وقت هر کوپنی را که خواستید رو کنید و طرف مقابل ملزم به انجام درخواست شماست. در تماس‌های ویدئویی می‌توانید کارهای بسیاری انجام دهید. با هم به دیدن یک مکان بروید، آواز بخوانید، نقاشی کنید، خاطرات را با ریپلای پیام‌ها یا دیدن فیلم، عکس و یادگاری هایتان مرور کنید، کتاب بخوانید و در کل می‌توانید هرکاری که مورد علاقه‌تان هست را با هم انجام دهید. حتی می‌توانید خریدهایتان را به صورت آنلاین با هم انجام دهید یا برای یکدیگر هدیه بگیرید. الان که تکنولوژِی همه‌ی کارها را راحت کرده، باید حسابی خلاقیت به خرج بدهید و از این موقعیت استفاده کنید.

۸. در برنامه های خود، کارهایی را همسان هم قرار دهید.

کتاب خوانی، تماشای برنامه‌ها و مسابقات، فیلم دیدن، مدیتیشن، ورزش، رعایت رژیم غذایی خاص و مواردی از این قبیل را که قادر به انجامشان هستید، مشابه یکدیگر، در برنامه‌ خود جای دهید. انجام دادن کارهای به خصوصی با همدیگر ( خواه یک تفریح مشترک باشد یا یادگیری حرفه‌‌ی جدید )  موضوعات بیشتری را برای صحبت‌کردن در اختیار‌تان می‌گذارند. اینگونه، زمانی که به پشت سر نگاه می‌کنید، خاطرات و تجربیات یکسانی را می‌بینید.

۹. لحظه های رویایی دیدار

تلاش کنید فاصله‌ی دیدار هایتان حداقل ممکن باشد. ملاقات‌هایی که افراد در روابط لانگ دیستنس تجربه می‌کنند، اهمیت متفاوتی دارند. تصور کنید پس از روزها حسرت، دلتنگی، صبرکردن و خودداری به آرزوی خود رسیده‌اید. شما برای تک تک لحظه‌های کنار هم بودن، تک به تک اتفاقات کوچکی که برای دیگران عادی هستند، بارها خیالبافی کرده‌اید. فقط شما می‌توانید تنها با گرفتن دست هم، غرق در رویا شوید …


حتما بخوانید :  پیشنهاد برای خرید کادو مردانه


۱۰. در این روابط داشتن هدف، همیشه حیاتی است

مقصد نهایی مان کجاست ؟

عمر این حسرت و دوری چه زمانی به پایان می رسد ؟

برنامه مان برای این مدت و آینده‌ی ما بعد آن چیست ؟

این که سوالات بالا و سوالات نظیرشان، پاسخ‌هایی معلوم داشته باشند، بسیار ضروریست. اولا که نمی‌توانیم برای همیشه دور از عزیزانمان زندگی کنیم دوما دانستن اینکه به زودی قرار است به انتهای این مسیر و شروع زندگی‌مان در کنار هم برسیم، انگیزه‌ای قوی خواهد بود که محرک‌مان در تمامی لحظات باشد.

پس حتما با هم، این برنامه‌ها را بریزید چرا که مهم است هر دوی شما یک درک مشترک از این زمان داشته باشید و همزمان برای یک آرمان تلاش کنید. پیش رفتن بدین شکل سبب آن می‌شود که حتی اگر در یک جا زندگی نکنید با یک احساس همراهی، حتی برتر از آن، به هدفتان برسید. هدفی که هر دو از ذینفعان آن هستید.

۱۱. حال خوش را بر خودتان حرام نکنید.

در این مدت، احتمالا بارها و بارها احساس تنهایی خواهید کرد. برای گذر موفقیت آمیز از این مرحله، فقط کافیست هر بار به خودتان یادآوری کنید که این امری عادی و طبیعی است. سپس، به تدریج این باور به خوردتان خواهد رفت که دنیا همچنان ادامه دارد و به زودی این مدت به اتمام خواهد رسید.

حتی شاید وقت کم بیاورید. پس حسابی مشغول کارهایی که باید انجام بدهید، باشید. در این بین از مسیر هم لذت ببرید. برای خودتان وقت بگذارید و لذت ببرید، بی شک به عزیزانتان هم احساس رضایت و آرامش را هدیه می‌کنید. شما از هر کسی که دور باشید، باز هم اشخاص مهمی را در اطراف‌تان دارید یا می‌توانید چنین اشخاصی را پیدا کنید. دورتان را با افراد مهم زندگی‌تان که حضور دارند، پر کنید. از معاشرت با آنان لذت ببرید. مهم ترین این افراد خودتان هستید. این مورد را هر روز با خودتان تکرار کنید. ضمن وقت گذرانی و تفریح با نفرات مهمی که گفتیم، می‌توانید :

 • ورزش کنید
 • سرگرمی های جدیدی برای خودتان برنامه ریزی کنید.
 • فیلم‌های سینمایی و سریال ببینید.
 • کتاب بخوانید.
 • مهارت بیاموزید.
 • و از این قبیل موارد.

۱۲.  نزدیک ترین شخص به انسان، سول میت و شریک روحش، عشقش است. پس باید با او در صداقت کامل باشیم.

ما می‌بایست، شریک مان را در جریان همه‌ی آنچه که بر ما می‌گذرد، بگذاریم. چه مربوط به رابطه‌مان باشد، چه نباشد. ( احساس ترس، نا امنی، حسادت، نیاز به محبت و توجه بیشتر، افسردگی، درد و رنج جسمی و… )

هرگز هیچ چیزی را از اون مخفی ندارید. حتی اگر فکر می‌کنید به نفع اوست، باز هم کارتان درست نخواهد بود. چون اولا هیچ وقت ماه پشت ابر نمی‌ماند و دوما جای دیگری تصمیم گرفتن، بشدت کار غلطی است. سوما حق جفت شما آنست که وی آگاه بر احوالات شما باشد. تا بتواند درک بیشتری داشته باشد و حمایت بهتری ارایه بدهد. چهارما پنهان کردن هر رازی، باعث نابودی خودتان می‌شود.

در نظر داشته باشید که صداقت کامل، بحث جامعی دارد. نه تنها در گفتن حقایق بلکه در یکی بودن شما با او. پس، همین طور که رازی را از او مخفی نمی‌کنید، خود واقعی‌تان را هم نمایش دهید. با او درد دل کنید. با هم حتی خیال پردازی کنید. همچنین باور داشته باشید که همه‌ی این کارها دل هایتان را نزدیک یکدیگر نگه می‌دارد. گرمایی را در رابطه تجربه می‌کنید که فقط با کنار هم بودنتان حس نخواهید کرد.

فرستادن عکس های یهویی از خودتان و کارهایی که می‌کنید هم، بسیار باعث القای احساس امنیت در او می‌شود. همچنین، هرگز خود واقعی‌تان را پنهان نکنید. خستگی حین کار، چهره‌ی بی‌ آرایش، صدای گرفته تازه بیدار شده‌تان، موهای کمی نا‌مرتب اول صبح و غیره همه برای او جذاب هستند. چون او عاشق خود شماست. به او فرصت دهید در هر وضعیتی شما را ببیند تا بتواند عاشق وضعیت‌های بیشتری از شما شود.

( ما سعی می‌کنیم در مقاله ۱۶ نکته حیاتی برای روابط لانگ دیستنس ، تمامی مواردی که وجود دارد را بیان کنیم. اگر موضوعی را از قلم انداختیم شما می‌توانید در زیر همین مقاله به ما گوشزد کنید. )

۱۳. در جریان برنامه‌های هم باشید

هنگامی که بدانید :

 • پارتنرتان چه زمان‌هایی را بیکار و چه زمان‌هایی را درگیر است.
 • چه زمانی، در حال گذران دوره‌ای سخت یا مهم از زندگی‌اش است. ( امتحانات، کنفرانس‌ها، مصاحبه‌های کاری و … )
 • کی زمان آزادی و تفریح دارد. ( مثل تعطیلات خاصی بعد از امتحان‌اش )
 • بازه‌ی زمانی سندروم پیش از قاعدگی او چه تاریخی است. ( pms )
 • و …

همچنین می‌توانید :

در نبودش، مخصوصا الان که دسترسی‌ای جز موبایل بهم ندارید، از نگرانی‌های بی مورد جلوگیری کنید.

به شکلی ایده آل ظاهر شوید. برای او در حکم یک فرشته خواهید بود. چرا که نیازهایش را دقیقا می‌دانید و به او خاطر نشان می‌کنید که همواره و در هر مکانی که باشید، برای او صد در صد توجه‌تان را می‌گذارید.

می‌دانید چه موقعی به اون نباید زنگ بزنید تا مزاحمتی نداشته باشید.

چه زمانی با تماس شما خوشحال می‌شود و چه زمانی بیشترین نیاز را به آن دارد.

و …

۱۴. دنبال کننده‌های هم، در فضای مجازی باشید.

هر چیزی که او پست می کند را لایک کنید. برایش پیام بگذارید. حتما عشق‌تان را به او و به همه نشان دهید تا شعله‌هایش همواره فروزان‌تر شوند.البته کمی مراقب رفتارتان باشید تا کار شما به منزله‌ی تحت نظر داشتن او تلقی نشود و از همدیگر غافل نشوید. نشان دادن توجه و همراهی همیشگی‌تان، هیجان خاصی به او خواهد بخشید.

۱۵. کلا سعی کنید، بینش خوبی به تمامی اتفاقات زندگی داشته باشید.

این موقعیت ( که بی شک همه در جریان سختی آن هستیم ) را نه به چشم یک تهدید که همواره به چشم یک فرصت ببینید.

جمله‌ی زیبایی هست که خیلی در مراحل سخت کار ، به دردتان خواهد خورد. { اگر می‌خواهید با یکدیگر زندگی کنید، ابتدا باید یاد بگیرید که چطور باید دور از هم زندگی کنید. }

موقعیت شما هم دقیقا، فرصتی برای یادگیری همین مسئله است. همچنین این فاصله، فرصت اثبات عشق‌تان را هم فراهم می‌آورد. نگذارید افکار و احساسات منفی به شما چیره شده و خدای نکرده به زندگی‌تان جذب شوند. این فاصله شعله‌ی عشق‌تان را هرگز خاموش نخواهد کرد، بلکه ایمان داشته باشید که این تجربه از عشقتان افسانه خواهد ساخت.

۱۶. از همه‌ی روش‌ها برای نشان دادن توجه‌تان استفاده کنید. از راه‌هایی که انتظار نمی رود، وارد شوید.

به عنوان مثال، می‌توانید همانطور که در بالا نیز گفته شد :

 • برایش کارت‌پستال و نامه، ایمیل یا پست کنید.
 • با خرید های آنلاین برایش هدیه بفرستید.
 • در مناسبت های خاص، بی مناسبت و به طور مخصوص، در مناسبت هایی که کمتر مورد توجه هستند یا فکرش را نمی کند، حتما خودی نشان دهید.

همچنین باید هر دو بکوشید تا بر موانع موجود در سر راهتان غلبه کنید. چرا که در چنین روابطی ممکن است نیاز به تغییراتی در روند زندگی وجود داشته باشد.

امیدواریم این مباحث که گفتیم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد. شما عزیزان می‌توانید موارد دیگری که مد نظر دارید را زیر همین پست ارسال نمایید تا دیگران نیز از آن استفاده نمایند.

کلمات کلیدی استفاده شده در این متن : ۱۶ نکته حیاتی برای روابط لانگ دیستنس ، روابط لانگ دیستنس ، روابط راه دور ، ۱۶ نکته برای روابط راه دور

ما را در شبکه‌های مختلف اجتماعی دنبال کنید

حتما kadoyar را در شبکه‌های اجتماعی مختلف دنبال کنید تا از تخفیف‌ها و جشنواره‌های ما مطلع شوید و همچنین از آخرین اخبار مربوط به کسب و کار ما با خبر باشید. برای ورود به صفحه ایستاگرام ما کلیک کنید.

منبع : فروشگاه اینترنتی کادویار

,,,,

۱ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • سارا محجوب
  ۱۴۰۲-۱۱-۱۷ ۲۳:۵۲

  اگر در این نوع رابطه، که بطور مثال یکسال دور از یکدیگر هستید ، آیا داشتن رابطه جنسی با شخص سوم برای اقا، نرمال و لازم هست ؟ و آیا این موضوع خیانت آقا محسوب میشه ؟ یا خانم باید درک کنه و پذیرای ارضای جنسی آقا با اشخاص دیگر باشه!؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

نوشتهٔ بعدی
هدیه مخصوص روابط لانگ دیستنس
نوشتهٔ پیشین
قوانین و مقررات
فهرست
خانه
پروفایل
سبد خرید
جستجو